Статті

Пропозиції, озвучені на громадських слуханнях з обговорення Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної влади в Україні 21 березня 2014 року

Пропозиції, озвучені на громадських слуханнях з обговорення Концепції
реформи місцевого самоврядування та територіальної влади в Україні 21 березня 2014 року 

від обласної громадської організації Союз десантників:

 1. Реформувати вітчизняне законодавство для проведення виборчого процесу в Україні, участі громадян у Всеукраїнських референдумах. Змінити повноваження органів влади та органів місцевого самоврядування.
 2. Ініціювати підготовку та проведення 25 травня 2014 року разом із позачерговими виборами Президента України, Всеукраїнського референдуму з таких питань: визначення конституційного та соціального устрою України (парламентська, парламентсько-президентська, президентсько-парламентськареспубліка); необхідність асоціації з Євросоюзом та НАТО; доцільність федералізації регіонів України; визначення статусу другої державної мови; визначення порядку та термінів дострокових виборів народних депутатів та інші.
 3. Залучати делегованих представників громадських організацій для участі в роботі комісій з люстрації колишніх керівників та державних службовців, представників правоохоронних органів, які дискредитували себе через непрофесіоналізм або негідні морально-ділові та людські якості.
 4. З метою припинення обтяжливих для бюджету видатків ліквідувати інститут Президенства України як такий, що дискредитував себе перед суспільством шляхом всенародного референдуму або внесенням змін до Конституції України. Питання керівництва парламентською державою доручити Верховній Раді України через Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністру України надати повноваження повного представництва виконавчої влади на внутрішньому та міжнародному рівнях.
 5. Ліквідувати обласні та районні адміністрації та відповідно посади голів облдержадміністрацій та райдержадміністрацій, як такі, що призначаються Президентом України. Натомість посилити обласні та районні ради та інституту виконавчих комітетів, на який покласти адміністративне та господарське управління обласними та районними громадами, створивши єдину вертикаль місцевої законодавчої та виконавчої влади. Голів обласних та районних рад обирати прямим загальним голосуванням.
 6. На підставі верховенства права народу України та безумовного виконання законів держави створити досконалий механізм системи всебічного громадського контролю за суспільно-політичним та економічним життям у громадах, забезпечити прозорість та всебічний нагляд за діями органів державної влади.Створити у кожному обласному, районному центрах авторитетні та впливові комітети народного контролю з числа представниківдепутатського корпусу, членів виконавчих комітетів, активістів місцевих громад.
 7. Підтримати рішення щодо переформатування діючої системи правоохоронних органів та створення професійних підрозділів національної гвардії, муніципальної міліції, народних дружинників. Започаткувати у практичну діяльність погодження з депутатським корпусом місцевих рад призначення керівників правоохоронних органів МВС та СБУ, прокурорів, суддів. НА МВС покласти обов’язки матеріально-технічного забезпечення та професійної підготовки особового складу: оперативних працівників, експертів, криміналістів тощо. При формуванні у кожному обласному центрі України полків національної гвардії (замість внутрішніх військ) залучати досвідчених та авторитетних громадян із числа активу майданів та колишніх військовослужбовців ЗСУ.
 8. Вважати неприпустимим комплектування силових та правоохоронних структур на основі стихійних та незаконно діючих на території України радикальних формувань. Дати належну суспільну та юридичну оцінку незаконній легалізації радикального налаштованим озброєним формуванням, які діють на теренах України.
 9. Процес реформування влади проводити прозоро.
 10. З метою посилення рівня довіри людей до органів влади, інституту депутатського корпусу запровадити обов’язкову громадську експертизу при призначенні людей на державну службу. Забезпечити участь представників громадських організацій, активістів місцевих громад у формуванні списків кандидатів у депутати всіх рівнів рад.
 11. Змінити правила в системі оподаткування, посилити контроль за станом сплати податків. З метою забезпечення збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів забезпечити сплату податків і зборів суб’єктами господарювання за фактичним місцем ведення ними господарської діяльності.  

від громадської організації молодіжне об єднання «Євроклуб»

 1. З метою посилення рівня довіри людей до органів влади, інституту депутатського корпусу запровадити обов’язкову громадську експертизу при призначенні людей на державну службу. Забезпечити участь представників громадських організацій, активістів місцевих громад у формуванні списків кандидатів у депутати всіх рівнів рад.
 2. Змінити правила в системі оподаткування, посилити контроль за станом сплати податків. З метою забезпечення збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів забезпечити сплату податків і зборів суб’єктами господарювання за фактичним місцем ведення ними господарської діяльності.  

Останнє оновлення: Понеділок, 24 березня 2014, 15:20

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr